Jak si jednoduše vyrobit domácí kvásek? Ukážeme vám jednoduchý postup krok za krokem. Kváskem lze nahradit veškeré droždí používané v receptech, jen je potřeba upravit množství tekutiny v receptu. S těstem z kvásku se pracuje stejně jako s kynutým.

Celý proces trvá 8 dní

Den 1.: Ve velké sklenici smícháme 80 g celozrnné mouky a 120 ml vody, měli bychom mít hustou kaši. Sklenici necháme pootevřenou stát na kuchyňské lince dva dny.

Den 3.: Třetí den bychom měli vidět bublinky, opět přidáme 80 g tentokrát hladké mouky a 120 ml vody a řádně promícháme, aby nebyly ve směsi hrudky. Opět necháme sklenici pootevřenou a na kuchyňské lince. Pokud žádné bublinky nevidíme, necháme tento krok na další den.

Den 4., 5., 6. 7.: Opět přidáme 80 g hladké mouky a 120 ml vody každý den a necháme pootevřené na kuchyňské lince. 6. den bychom měli vidět již mnoho bublinek a cítit kvašený zápach, to je znak toho, že je kvásek aktivní.

Den 8.: Kvásek by měl být již velice aktivní a měl by tvořit mnoho bublinek a být lehce nafouklý, podobně jako je ten z droždí. V této fázi je kvásek vhodný na pečení. Pokud ho budete často používat, nechte ho na kuchyňské lince a krmte každý den jako doposud. 

Pokud tak často nepečete, uchovávejte kvásek v lednici, stačí ho krmit jednou za týden. To, že kvásek potřebuje více mouky poznáte tak, že se od směsi oddělí tmavá tekutina. 

 

No more articles